Vrátna dolina

Vrátna dolina patrí medzi najnavštevovanejšie stredisko letnej a zimnej malofatranskej turistiky.

Vrátna dolina je najatraktívnejšou časťou Malej Fatry, do ktorej vedie len jedna prístupová cesta z obce Terchová.

Už pri vstupu do Vrátnej sa nachádza unikátny kaňon Tiesňavy, kde sa nachádza mnoho pôsobivých skalných útvarov a viacero vodopádov. Rozdeľuje sa na ďalšie dve doliny Starú a Novú dolinu. Je obklopená vrcholmi Boboty, Veľký Rozsutec, Stoh, Poludňový grúň, Chleb, Veľký Kriváň, Kraviarske, Baraniarky a Sokolie.

V zimnom období tu nájdeme viacero lyžiarskych stredísk a umelo zasnežovaných lyžiarskych svahov, ktorých členitosť a rozmanitosť vytvára ideálne podmienky na lyžovanie, beh na lyžiach, snowbording, skialpinizmus, snowkiting, ale aj snowtubing a paragliding.

Vrátna Malá Fatra

VRÁTNA Malá Fatra je stredisko cestovného ruchu, kde si okrem tradičných zimných aktivít, môžete vychutnať aj leto. Keďže sa Vrátna nachádza v srdci národného parku Malá Fatra, najväčšou dominantou je najmä krásna príroda, ale aj 3 km vzdialená obec Terchová, preslávená najmä vďaka národnému hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi.

Osada Štefanová

Hlavným východiskovým bodom Vrátnej doliny pre viacero turistických trás je osada Štefanová, ktorá je vyhľadávaným turistickým miestom s viacerými možnosťami na turistiku. Nachádza sa tu niekoľko ubytovacích a stravovacích zariadení a informačné stredisko NP Malá Fatra.